KARSAN ÜRETİMİ HYUNDAI H350, GEBZE TOPLU TAŞIMACILAR BİRLİĞİ ÜYELERİNE TANITILDI

Karsan’ın Nisan 2015 tarihinde Bursa Hasanağa fabrikasında üretimine başladığı ve Karsan Pazarlama’nın Türkiye distribütörlüğünü yürüttüğü Hyundai marka H350 aracı düzenlenen kahvaltılı bir organizasyonda Gebze Toplu Taşımacılar Birliği (GETAB) üyelerine tanıtıldı. Gebze Balçık’ta yer alan Life Port Hotel’de gerçekleştirilen tanıtım toplantısına ; GETAB Başkanı Ziyaettin Yüzbaşıoğulları da dahil 110 üye katıldı . Toplantıda Karsan Pazarlama’yı Satış Bölge Müdürü Burak Kozakçı , Hyundai Truck & Bus’ı da Hyundai Ticari Araç Genel Müdürü Min Seop Jung temsil etti.

Hyundai H350 serisi araçların tanıtım filmiyle başlayan organizasyonda Hyundai H350 serisiyle ilgili beğenisini ifade eden GETAB Başkanı Yü zbaşıoğulları, bu araçların sektörde boy göstermesi için GETAB olarak Karsan’ı destekleyecekl erini söyledi. Hyundai Ticari Araç Genel Müdürü Min Seop Jung ise H350 araçlarının üretimine 2015 yılında en son teknoloji ile donatılmış, yüksek üretim kalitesi ve kapasitesine sahip Karsan fabrikalarında başladıklarını hatırlatarak , Hyundai’nin 50 yıldır ticari araç grubunda üretim yapan dünyanın en büyük otomobil şirketleri arasında yer aldığını belirtti. Karsan Pazarlama Satış Bölge Müdürü Burak Kozakçı ise yaptığı sunumda, Hyundai H350 araçlarıyla ilgili detaylı bilgiler aktardı. Konuşmaların ardından GETAB üyeleri Hyundai H350 aracını yakından inceleyerek, test sürüşleri gerçekleştirdi.

Hyundai’nin otomobil konforu ile müşterilerin bütün ihtiyaçlarını karşılayacak elementleri birleştirerek geliştirdiği H350 serisi araçlar, sessiz ve yüksek performanslı bir sürüş deneyimi sunarken, dayanıklılığı ve güvenliği de en üst düzeye taşıyor. H350 serisinin minibüs, panelvan ve şasi kamyonet olmak üzere 3 ton ile 6 ton arasında değişen üç farklı versiyonu bulunuyor. İki tip uzunlukta üretilen H350 p anelvanlar üstün yükleme kapasitesinin yanında geniş ve yüksek sürgülü kapıları ile yüklemede kolaylık ve hız sağlıyor. H350 m inibüs versiyonu ise personel, okul ve turizm taşımacılığında çağdaş ve konforlu yolculukların adresi olarak dikkat çekiyor. Sağlam, dayanık lı ve güvenilir şasi platform yapısı ile geniş üst yapı seçeneklerine ve esnekliğine sahip H350 ş asi kamyonetler ise iki ayrı tip uzunlukta sunuluyor.

Hyundai H350 marka araçlardan ilk 8 yılda 200 bin adedin üzerinde üretilmesi ve 50’ye yakın ülkeye ihraç edilmesi bekleniyor.

Kısaca Karsan Pazarlama

Karsan’da başlayan değişim sürecine paralel olarak Şubat 2009’da Karsan markalı ürünler ve Hyundai Truck HD Serisi modellerinin pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetlerini gerçekleştirmek üzere faaliyete başlayan Karsan Pazarlama A.Ş., müşteris ine en iyi hizmeti sunmayı amaçlıyor. Karsan Pazarlama, otomotiv sektöründe 50 yıldır faaliyet gösteren Karsan’ın engin otomotiv tecrübesini, yurt geneline yayılmış 100'ü aşkın yetkili satıcı ve servis noktasıyla hizmet alanına aktarıyor. Üstün hizmet anla yışını benimseyen Karsan Pazarlama, müşteri beklenti ve isteklerine hızlı ve etkin cevap veriyor. Karsan, Hyundai Truck&Bus ve BredaMenarinibus markalı ürünlerin satış, pazarlama ve satış sonrası hizmetlerini vermeye başlayan Karsan Pazarlama, aynı zamanda kentlerin toplu ulaşım hizmetlerine ürün sağlamanın yanısıra, garaj yönetimi alanlarında hizmet veriyor.

Kısaca Karsan

1966 yılında kurulan Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.Ş., 1979 - 1998 yılları arasında Koç Grubu çatısı altında faaliyet göstermiş, 1998’de İnan Kıraç’ın çoğunluk hisselerini almasıyla birlikte Kıraça Holding bünyesine dahil olmuştur. 1981 yılından itibaren %100 yerel sermayeyle ticari araç üreten bir firmadır. 2009 yılında belirlediği “Sınırsız Ulaştırma Çözümleri” vizyonu doğrultusu nda, binek araçtan otobüse, minivandan ağır kamyona geniş bir yelpazede ürün geliştirip üretmeyi hedefleyen Karsan; bugün Bursa’da yer alan modern ve esnek tesislerinde lisans altında Hyundai Motor Company’ye ait H350 model panelvanları, minibüs ve şasi ka myonetleri, BredaMenarinibus marka otobüsleri ve kendi markası altında Karsan JEST, Karsan ATAK ve Karsan STAR araçları üretmektedir. Bu ürünlerin Türkiye’deki pazarlama, satış ve satış sonrası hizmet faaliyetlerini ise Karsan Pazarlama aracılığı ile yürüt mektedir. 2015 yıl sonu itibariyle 1. 199 kişinin çalıştığı Karsan, İSO’nun (İstanbul Sanayi Odası) yaptığı araştırmaya göre 2013 yılı "Türkiye'nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu" sıralamasında 151. sıradan 93. sıraya yükseldi. Karsan, uluslararası marka değe rlendirme kuruluşu Brand Finance’in gerçekleştirdiği “Türkiye’nin En Değerli Markaları” araştırmasında 100 marka arasında 44. sırada yer aldı. Halka açık bir Şirket olan ve Borsa İstanbul'da işlem gören Karsan’ın Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. (MKK) kayıtları ndaki fiili dolaşımdaki pay oranı 2015 yıl sonu itibariyle %35'tir.

Ayrıntılı Bilgi İçin:

Bound Communication Consultancy

Burcu Özkutan: burcu.ozkutan@bound-pr.com
İş: 0212 385 2493
Cep: 0530 975 6566

 

© 2015-2016 Hyundai Türkiye Distribütörü, Karsan Pazarlama A.Ş.'dir.