Karsan Üretimi Hyundai H350'ler Yerli ve Yabancı Basına Tanıtıldı!

Karsan’ın, ürettiği H350 Serisi hafif ticari araçlar, 50’nin üzerinde uluslararası basın mensubu tarafından Hyundai’nin Antalya’da düzenlediği “Test Sürüşü Organizasyonu”nda test edildi. 50’ye yakın ülkeye ihraç edilecek olan H350 Serisi minibüs, panelvan ve kamyonetler Mayıs ayından itibaren Türkiye pazarında, hemen ardından da sırasıyla Belçika, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Avusturya, İtalya, Polonya, İspanya ve İsviçre pazarlarında satışa sunulacak.

Hyundai tarafından 19 – 21 Mayıs tarihlerinde Antalya Belek’teki Kempinski Hotel The Dome’da düzenlenen “Test Sürüşü Organizasyonu”na İspanya, Almanya, Avusturya, İsviçre, Polonya, Hollanda, İrlanda, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti ve Türkiye’den basın mensupları davet edildi.

20 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştirilen basın bilgilendirme toplantısı Hyundai Motor Company’nin İhracat Satışlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Edward Lee’nin açılış konuşması ile başladı. Edward Lee’nin ardından söz alan Hyundai Motor Europe’un Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Thomas A.Schmid; Hyundai Motor Group’un bugün dünyanın beşinci büyük otomobil üreticisi olduğunu anlattı ve ticari araçlardaki büyüme stratejileri doğrultusunda Çin ve Avrupa’daki faaliyetlerini artıracaklarına dikkat çekti. Schmid; “Önümüzdeki beş yılda ticari araç üretimimizi %190 artırarak yıllık 320 bin adede çıkartmayı hedefliyoruz. Global vizyonumuz 2020’de dünyanın en büyük beş ticari araç üreticisinden biri olmak yönünde. H350 araçlarını Avrupa pazarı için dört yıllık bir programın sonucunda tasarladık. 2010’lu yılların sonuna geldiğimizde, HMC ürünlerinin ticari operasyonlarının 140’dan fazla ülkede yürütülmesini hedefledik. 2016 yılından itibaren de satış adetleri ve pazar paylarını yükselterek ilerlemeyi hedefliyoruz.” diye konuştu. Hyundai Motor Europe’un Filo Satış ve Pazarlama Direktörü Adrian Porter ise H350 araçlarıyla ilgili detaylı bilgi verdi.

 

© 2015-2016 Hyundai Türkiye Distribütörü, Karsan Pazarlama A.Ş.'dir.